חתימה דיגיטלית , במה מדובר?

 

אנחנו יודעים שזה נשמע חדש וגדול, אבל אנכם צריכים לדאוג לדבר, אנחנו בחשבונית דיגיטלית עשינו הכול בשבילכם, חשבונית דיגיטלית דואגת לכם לחתימה דיגיטלית מאובטחת על כל חשבונית או קבלה ירוקה שאתם מוציאים.

אז למה מתכוונים שאומרים חתימה דיגיטלית?

בעולם הדיגיטלי, אנחנו לא חותמים חתימה ידנית רגילה, ובדיוק לשם כך קיימת
החתימה הדיגיטלית.

מדובר למעשה במעין קוד שמקבל כל מסמך דיגיטלי באופן מאובטח, כך שהמסמך עצמו יישאר מקורי ושלא תהיה יכולת לזייף או לשנות אותו, החתימה על גבי המסמך מאשרת עבורנו שהמסמך אינו עבר שינויים לאחר
שליחתו.

האם אפשר בלי חתימהדיגיטלית?

בעולם הדיגיטלי, החתימה הדיגיטלית נותנת תוקף חוקי למסמך.כך שאם החלטתם להוציא מסמכים באופן דיגיטלי, בכדי שהמסמך ייחשבחוקי, החתימה הדיגיטלית היא הכרחית.

במה שונה חתימה דיגיטלית מאושרת ,מחתימה דיגיטלית מאובטחת?

חתימה דיגיטלית מאושרת – מדובר בחתימה אמינה יותר , מאחר וניתנת ע"י גורם שלישי מוסמך מטעם המדינה. כלומר, לא ניתן לייצר אותה באופן עצמאי או לקנות אתה ברחבי האינטרנט, וכך למעשה אינה ניתנת לזיוף ושינוי של המקור. היא קבילה בבית המשפט ונחשבת למאובטחת יותר.

חתימה דיגיטלית מאובטחת – את החתימה הזאת ניתן לייצר לבד או למצוא לקנייה ברחבי האינטרנט ( בשונה מהחתימה הדיגיטלית המאושרת). אך מאחר וניתן לשים לב במידה ונעשה שינוי או פעולת זיוף כלשהיא, בחתימה עצמה, היא מספקת מבחינת החוק להפקת מסמכים דיגיטלים.

נהנתם מהמאמר? שתפו אותו עם חבר :)

שיתוף ב facebook
לשתף בפייסבוק
שיתוף ב linkedin
לשתף בלינקדין
שיתוף ב email
לשתף במייל
שיתוף ב whatsapp
לשתף בווצאפ

אני לא כותב הרבה, אבל כשאני כותב...

רוצה שאעדכן אותך על המאמר הבא שיוצא? אשמח לצרף אותך לקהילה שלי:

אהבתם את המאמר? הנה עוד כמה מומלצים:

שאלות נפוצות

חשבונית דיגיטלית – איך מתחילים?  מי צריך את המערכת חשבונית דיגיטלית? כל עסק קטן כגדול יכולים להיעזר במערכת.המערכת יודעת הן

קרא עוד>>

מהו API?

מסלול API מאפשר התחברות של מערכת חשבונית דיגיטלית למערכות אחרות לצורך הפקת מסמכים שלא באמצעות פעולה ישירה בתוך האתר של חשבונית דיגיטלית.

קרא עוד>>
סגירת תפריט